Po czym rozpoznać dobrego Hodowcę cz.1

Po czym rozpoznać dobrego Hodowcę cz.1

Po czym rozpoznać dobrego Hodowcę cz.1

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań na różnych grupach. Przyszły właściciel szukając szczeniaka wybranej rasy, chce zrobić wszystko, by kupić najpiękniejsze i najzdrowsze szczenię od osoby z najlepszym doświadczeniem, od Hodowcy, który będzie mu towarzyszył , pomagał w razie problemów. Dobrze , aby hodowla dbała o swoje psy w hodowli, zapewniając im fajne życie i doskonałe warunki zarówno pod katem fizycznym jak i psychicznym. Tu na pewno wszyscy się ze mną zgodzą. W zasadzie można tu też skończyć ten wpis, gdyby nie zasadnicze pytanie:

KIM jest DOBRY HODOWCA ?

Zacznijmy od najpiękniejszego malucha.

Piękni rodzice, nie gwarantują urody swoich dzieci, piękny rokujący na chwile sprzedaży malec, nie gwarantuje swojego wyglądu i rozwoju w przyszłości, to tak jak u ludzi.

Jednak wolimy kupić milo zapowiadające się szczenię, po pięknych , zdrowych, stabilnych rodzicach, prawda? Czy wiesz, że aby dotrzeć do momentu , w którym mamy pięknych rodziców , utytułowanych -wystawy ZKwP ( FCI) i zdrowych, to Hodowca w tle musi umieć podejmować trudne decyzje? Tak, czasami musi umieć, znaleźć dom 2-3 letniemu psu…
Patrząc na nagłówki w grupach , znajdziemy „ pozbył się swojego członka rodziny …” , „ jak tak można, przecież pies ma swoje uczucia”, „ co z niego za hodowca, bez serca..” brzmi znajomo? No dobrze, to nie są decyzje łatwe, a teraz odpowiedz mi, czy nadal wolisz kupić piękne zdrowe szczenię po zdrowych pięknych rodzicach ? czy może jednak wolisz średnio rokujące, po psie , który nie jest wstanie przejść oceny na wystawach lub badan do hodowli ?
Powiesz, ale dlaczego od razu hodowca pozbywa się psa, który z jakiś względów nie wyrośnie tak jak tego oczekujemy, to czytaj dalej….


Czy wolisz kupić malucha z miejsca , gdzie psy w hodowli mają zapewnione, spacery, fajny teren do biegania i psich sportów, które nie spędzają całego życia w kojcu tylko spacerują, pracują, uczą się różnych rzeczy?

Czy może jest Ci wszystko jedno, ze Mama Twojego psa stoi w kojcu od wielu miesięcy, tak jak pozostałe 20 psów( ilość podana przypadkowo)bo nikt dla niej nie ma czasu, bo doba ma tylko 24 godziny a spacer z psem zajmuje codziennie minimum godzinę pomnóż to razy ilość psów w hodowli, dodaj czas na karmienie, sprzątanie, i weterynarza.
Widzisz to już teraz?
Kochać psy trzeba umieć mądrze, to nie zawsze jest łatwe, ale Twój Hodowca stara się, nawet wtedy a zwłaszcza wtedy, kiedy oddaje swojego 2 letniego psa do innego domu, i jak zniknie pies za zakrętem idzie płakać w poduszkę sam….bo ten Hodowca szanuje Ciebie i Swoje psy w hodowli…bo stara się być DOBRYM HODOWCĄ

Na druga cześć wpisu o Dobrym Hodowcy zapraszam niebawem….
Spodobał Ci się ten tekst, daj mi znać komentarzem, przygodę z pisaniem dopiero zaczynam, Twoja reakcja jest moim „paliwem napędowym”. Jeżeli znasz kogoś, kto boryka się z podobnymi wątpliwościami, udostępnij, może to będzie taka pomoc.

Dodaj komentarz