Kiedy rodzi się małe lub słabe szczenię

Kiedy rodzi się małe lub słabe szczenię

Co zrobić kiedy rodzi się bardzo małe lub słabe szczenię?

Zacznijmy od historii tego malucha, bo w  jego krótkim jeszcze życiu, zawiera się wiele aspektów związanych z samą hodowlą.

Małe szczenię w bardzo licznym miocie nie jest niczym niespotykanym, małe szczenię to bardzo często tez słabsze szczenię, pierwsze pytanie jakie można sobie zadać, to czy jest sens by taki mały słabszy organizm ratować i pomagać ?

Celem naszym jest wyhodowanie najpiękniejszych i najzdrowszych psów.

Kupując psa rasowego nikt nie zapyta nas hodowców, czy  przypadkiem tej najmniejszy, najsłabszy nie jest na sprzedaż i ze to tak fajnie, ze w  miocie psa którego chce kupić jest taki brat lub siostra. A takie maluchy mniejsze lub słabsze zdarzają się w większości miotów, ani hodowca ani rodzice nie maja tu znaczenia, ideały nie istnieją.

Małe szczenię na początku drogi może przeczyć pojęciu najpiękniejszego i najzdrowszego, ale tez nie musi. Ja w takiej chwili ważę w swoim sercu i ufam swojej intuicji, jestem osobą wrażliwą i nie umiem nie pomóc, wierze, że na ostateczne decyzje zawsze jest czas, a szanuje ogromnie każde życie.

Oczywiście pojęcie selekcji nie jest i obce, ale o selekcji w hodowli napisze w innym miejscu.

Ten maluch od początku miał bardzo duża wole życia, postanowiłam za tym pójść.

Pierwsza doba, mały wazy jedynie 130 gram to o wiele za mało do średniej wagi urodzeniowej w jego rasie, która wynosi najczęściej 500-600 gram.

Pomimo bardzo prawidłowych odruchów prosto po urodzeniu, mały przestaje  ssać po kilku godzinach, wiem, ze często może być to spowodowane spadkiem glukozy, tym szybsze im mniejszy organizm

cdn.

Dodaj komentarz