Jaka ilość mleka i które najlepsze?

Jaka ilość mleka i które najlepsze?

Jaka ilość mleka? Jakie mleko najlepsze?

Pomimo bardzo prawidłowych odruchów prosto po urodzeniu, mały przestaje ssać po kilku godzinach, wiem, ze często może być to spowodowane spadkiem glukozy, tym szybsze im mniejszy organizm. Z pomocą przychodzi karmienie sondą, jedyny sposób kiedy mamy szczenię, które nie ssie i słabo połyka, karmienie co 2 godziny, pierwsze pytanie:

– jaka ilość mleka? Jakie mleko najlepsze?

Sam fakt sondowania tez nie jest najłatwiejszy ale tez nie jest bardzo trudny- sondowanie opisze w kolejnym miejscu.

Najlepsze jest  prawie zawsze mleko mamy, ale nie zawsze mamy możliwość by to mleko od pierwszego dnia już było. Postanowiłam spróbować z mlekiem RC baby dog, ilość wyliczona przez weterynarza i taka która wielokrotnie sprawdzała się przy szczeniętach wymagających pomocy to

13 ml na każde 100 gram masy ciała na dobę.

Taki maluch w pierwszych dniach wymaga karmienia co 2 godziny. 24 godziny dziele na 2- mamy 12 karmień, 17 ml dziele na 12 porcji  co daje mi całe 1,5 ml na jedna porcje, istnie szaleństwo patrząc na pojemność rurki od sondy.Po pierwszym karmieniu wyliczona ilość okazuje się mimo wszystko za duża, poszło nam mleko nosem, zmniejszam do 1 ml, odmierzam strzykawka insulinową, działa, idziemy do przodu.

Po 24 godzinach maluch odzyskuje siły i ssie mamę samodzielnie. I tak mijają nam 4 tygodnie życia , młody rośnie, mleko mamy ssie jako pierwszy ,żeby nikt nie zdążył go odepchnąć, rodzeństwo jest znacznie większe i silniejsze.

Po 4 tygodniach mleka mamy coraz mniej u suczki, pozostałe maluchy jedzą już stały pokarm, z maluchem przechodzę znowu na mleko RC ale nie jest dobrze, nie trawi go tak jak potrzeba, nie utrzymuje temp swojego ciała., Zmieniam na mleko kozie teoretycznie bardziej naturalne i być może łatwiejsze w trawieniu, niestety maluch słabnie, w głowie zapala się sygnał ostrzegawczy, ze być może mamy tu do czynienia z jakaś wadą wrodzona lub rozwojową, że być może jego mały rozmiar z czegoś wynika.

Dodaj komentarz